Odpowiedź na to pytanie brzmi: wszyscy. Są jednak osoby, dla których poszczególne rodzaje kasz powinny być podstawą menu. Do osób tych należą osoby z chorobami serca i osoby z nadciśnieniem. W kaszach jest duża ilość obniżającego ciśnienie potasu i mała ilość sodu. Jeśli kaszę ugotujemy bez soli albo z jej bardzo małą ilością, wpłynie to korzystnie na nasze serce.
Kolejną grupą osób, którym zaleca się regularne jedzenie kasz, a szczególnie kaszy gryczanej i jaglanej, są osoby z anemią. Te dwie kasze to wyjątkowo bogate źródło żelaza, ale także witaminy E i kwasu foliowego. Ze względu na obecność w kaszach witamin z grupy B są one polecane dla osób ze skłonnościami do depresji. Kasze to bogate źródło skrobi, dlatego są one polecane cukrzykom. Ze względu na obecność skrobi proces uwalniania glukozy i insuliny po zjedzeniu porcji kaszy następuje w sposób wolny.
Codziennego jedzenia kaszy powinny unikać jedynie osoby, które mają wrzody żołądka i dwunastnicy i osoby, którym dokucza refluks żołądkowo-przełykowy.